Политическа криза във Великобритания – четирима служители в администрацията на правителството подадоха оставки. Заедно със 72-ма депутати от Лейбъристката партия те призоваха премиера Киър Стармър да поеме отговорност за загубата на местните избори и да се оттегли от поста си, пише БНТ.
Има разделение и в самия кабинет – най-малко трима министри, сред които и вицепремиерът Дейвид Лами, също са го приканили да се оттегли. Ключови съюзници на Стармър обаче застават зад него.
Вчера премиерът защити позицията си в емоционална реч и заяви, че не планира да подава оставка. За днес е насрочено заседание на кабинета, на което се очаква да стане ясен следващият ход на Стармър.
Това се случва само дни преди очакваната реч на крал Чарлз III, в която ще бъде очертана бъдещата законодателна програма на правителството.
Още по темата
- Хаджигенов: Изглежда ми като логичен ход Кандев да участва в президентските избори!
- Хаджигенов: Нашият интерес е Европейският съюз, а не путинова Русия!
- Георгиев, „Възраждане“: На партията на Радев казваме: „ГЕРБ-2, здравей!“
- Георгиев, „Възраждане“: Нормално е руският патриарх да подкрепя войната в Украйна!