Рая Назарян трябва да бъде подкрепена, ние я подкрепихме. Това коментира съпредседателят на ДПС Делян Пеевски в парламента след неуспешните опити да се избере председател на 50-ото Народно събрание.
„Най-правилното е първата сила да получи шеф на парламента. Това е традицията и нека да започнем, да ги спазваме тези неща. Нека се смирят“, каза Пеевски.
По думите му това, с което започва днес пленарният ден, без избор за шеф на парламента, показва, че партиите не са разбрали урока на българските граждани.
Надявам се през днешния ден "да им дойде акъла", допълни той.
Още по темата
- Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
- ГЕРБ за бюджета: Тъжен, политическо лицемерие. Ще се извини ли Румен Радев?
- Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на Държавна сигурност не трябва да бъде заличена
- Христо Гаджев положи клетва като депутат на мястото на Делян Добрев