Кристиан Кръстев е български икономист. В края на 2019 г. стана заместник-кмет на София по направление “Транспорт и градска мобилност". Освен това Кръстев е бивш министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията в състава на служебното правителство на Марин Райков.
Кристиан Кръстев напуска поста зам.-кмет по транспорта на СО
В четвъртък стана ясно, че Кристиан Кръстев напуска поста заместник-кмет по транспорта по лични причини. Това съобщи самият той пред БТА. Кръстев е депозирал молбата си за освобождаване "по взаимно съгласие" пред кмета на София Йорданка Фандъкова.
"Оттук нататък ще се развивам в друга посока", каза той. „Напускам в прекрасни отношения с колегите и с кмета, не искат да ме пускат”, допълни Кръстев. Той пожела успех на кмета Фандъкова и на екипа и отбеляза, че човек трябва да гледа бъдещето.
Глобяват с близо 1 млн. лв. фирмата, забавила ремонта на трамвайното трасе по бул. „Цар Борис III“
Кой е Кристиан Кръстев?
Кристиан Димитров Кръстев е роден на 9 юли 1976 година в град Ямбол, България. Получава бакалавърска степен по „Икономика на индустрията“ от Университета за национално и световно стопанство и магистърска степен по „Международни икономически отношения“, както и допълнителна специализация по „право“ в УНСС.
Снимка: БГНЕС
На 10 ноември 2014 година Кристиан Кръстев е подстриган за иподякон от западно и средноевропейския митрополит Антоний в храма „Свети цар Борис Покръстител“ в Берлин. От юли 2016 година е член на Върховния църковен съвет на Българската православна църква.
Кристиан Кръстев: Борис Бонев подвежда софиянци за осветлението
„Често гледам пламъка на кандилото. Денят ми започва и завършва с молитви. Изповядам се за греховете и ми е леко, започвам на чисто“. Така описва деня Кристиан Кръстев през 2015 г. Пред NOVA.
Иподякон е най-ниската степен в църковната йерархия. Той помага при подготовката и провеждането на богослуженията. Иподяконът е четец, певец или свещоносец при богослуженията.
Кристиан Кръстев става зам.-кмет по транспорта на столицата
Иподяконът не е духовник, а само мирянин, който има право да се включва в богослужението. Според правилата в църквата, ако някой иска да стане дякон, той трябва да се венчае и съпругата му да одобри този негов избор.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм