Подсъдимият за фаталната катастрофа, при която загинаха две млади жени, Георги Семерджиев получи още две години затвор за използване на фалшива шофьорска книжка.
Разследващите са установили, че Семерджиев е ползвал неистинска швейцарска шофьорска книжка два пъти – през февруари и през юни 2022 г.. Затова са образувани и две дела за едно и също провинение, а общото наказание за подсъдимият по тях е 4 години.
Най-тежкото обвинение срещу Семерджиев е за тежката катастрофа от 5 юли 2022 г. на столичния булевард “Черни връх”. Тогава две пешеходки - Христина Дилева и Хариет Стефанович.
Разследването установи, че Семерджиев е минал на червено и превишена скорост от 166 км/ч при ограничение от 50 км/ч. Той е бил под влияние на наркотици и с фалшива шофьорска книжка.
Очаква се решение от финалната трета съдебна инстанция.
Семерджиев беше осъден на 20 години затвор от Софийския градски съд (СГС), а след това и Апелативният съд потвърди решението на първата инстанция. Защитата му обаче обжалва решението, като поиска неговата отмяна и връщане на делото на апелативния съд или по-лека присъда.

Още по темата
- Трима остават в тежко състояние след зверската катастрофа при гонка
- Криминалист: „Калашниците“ са ромски групировки от изнудвачи и сутеньори
- Индийци, дошли да работят в България, са двама от загиналите в катастрофата
- Терзиев: Имаме недостиг на стотици медицински сестри и новите детски градини не могат да функционират!