Григор Димитров бе близо до отпадането от тенис турнира в Маями, след като 44-тия в света Алехандро Табило бе само на две точки от победата. Димитров спечели с 6:7(5), 7:6(5) и 6:2 за 2:30 часа, съобщи dsport.

Любопитното е, че първите два сета минаха без пробив. Димитров загуби първата част след тайбрек, а в тайбрека на втората губеше с 2:5 и всички очакваха, че ще отпадне. След това обаче българинът влезе в серия. Обърна тайбрека до 7:5 и направи пробив още в първия гейм на третия сет, което бе началото на победния марш, като в крайна сметка направи още един пробив затвори частта с 6:2.

В първия сет и двамата тенисисти не успяха да стигнат до пробив и докараха нещата до тайбрек. И Григор Димитров, и Алехандро Табило взеха първите си подавания без да загубят точка.

Първото по-продължително разиграване бе чак в четвъртия гейм, когато Димитров наложи преимущество и поведе с 30:0, а след това успя да си затвори подаването за 2:2.

Последваха още два гейма, в които и двамата не сбъркаха.

Българинът бе близо да загуби свой сервис в 8-мия гейм, като губеше с 0:40. Той обаче успя да стигне до пълен обрат и изравни за 4:4.

Чилиецът продължи да играе много добър при свой сервис и успя да поведе с 5:4, но последва гейм на 0 за Григор и 5:5.

Последваха невероятна поредица от 4 поредни аса за Табило и перфектен гейм за 6:5, но и Димитров не отстъпи и вкара мача в тайбрек.

Чак при 4:3 Григор получи реалистичен шанс да направи мини-брейк, но след хубав бекхенд на линията пресили форхенд в търсене на уинър и се стигна до 4:4.

Димитров направи непредизвикана грешка и след това трябваше да отразява два сетбола. Първият бе спасен след ас, но Табило се справи с втората възможност и взе първия сет за 49 минути.

Българинът започна добре втората част и поведе след свой сервис, но Табило върна за 1:1 преди Димитров да стигна до 2:1.

Чилиецът направи пореден ас или 10-ти от началото на мача, за да изравни до 2:2. Един от най-дългите геймове продължи 11 минути, след който резултатът стана 3:3.

Гришо пласира три аса и набързо поведе с 4:3.

В осмия гейм не промени развитето на мача. Димитров направи добър ретур в третата точка, за да намали на 15:30. В крайна сметка Табило завърши гейма и резултатът стана 4:4. В деветия гейм чилиеца опита да бъде малко по-агресивен, но това не му помогна. Григор Димитров направи своя ас номер 13 и 14 за да поведе с 5:4.

В крайна сметка нещата отново стигнаха до тайбрек, след като и двамта тенисисти си взеха подаванията до 6:6.

Тази част от сета започна лошо за Димитров, който загуби първото разиграване при свой сервис, а след това Табило спечели две поредни точки за 3:0, а след това резултатът стана и 5:2. Тогава обаче българинът се събра и успя да спечели две поредни точки при севрис на чилиецът, а след това обърна целия тайбрек за 7:5, спечелвайки втория сет в мача.

Първият пробив в мача дойде в третия сет. Димитров се справи добре и успя да вземе гейма. След равенство се стигна до непредизвикана грешка на чилиеца и българинът го довърши за 1:0.

Последва гейм за 2:0, а след това двамата тенисисти си размениха по една част до 3:1.

Чилиецът сбърка в началото на петия гейм и Димитров поведе с 30:0, но Табило успя да направи няколко поредни точки и в крайна сметка намали до 2:3.

Димитров поведе с 4:2 след два аса и още една точка, в която не му се наложи да удря топката втори път. Последва вторият пробив в мача за Димитров, който поведе с 5:2, а накрая остана само да си затвърди успеха с 6:2.