В периода от 25-ти до 27-ти март, се състоя вдъхновяващ еколагер, обединявайки ученици от различни бургаски училища в невероятно приключение сред природата. Събитието бе организирано по проект BGENVIRONMENT-3.001-0015-C01 „Прилагане на мерки за подобряване на екологичното образование на подрастващите в Бургас“ с цел да се насърчи осъзнатото отношение към околната среда, както и да се вдъхновят младите хора да се ангажират с опазването на природата.

  Участниците в този еколагер бяха бургаски ученици от ПГКПИ (Професионална гимназия по компютърно програмиране и иновации), ОУ „Антон Страшимиров“, ОУ „Елин Пелин“, ОУ „Александър Георгиев-Коджакафалията“ и ОУ „Георги Бенковски“. Те се събраха, за да споделят общата си страст към природата и да се потопят в нейното вълшебство.

  Основната цел на еколагера беше наблюдението на природата. Учениците имаха възможността да изследват различни екосистеми, да наблюдават дивите животни и да се запознаят с биоразнообразието на тези места. Те бяха свидетели на красотата и хармонията на природата, което ги вдъхнови да се грижат за нея още повече.

  Емоциите, които участниците изпитаха по време на еколагера, бяха многобройни и неповторими. Заедно, те споделиха радостта от откритията си и научиха да ценят всеки малък детайл от природата, който често можем да пропуснем в ежедневието си. Споделените впечатления създадоха връзки между учениците, които ще продължат да се укрепват и след края на еколагера.

  Освен наблюдението на природата, учениците се ангажираха и с различни екологични дейности, като почистване на местния парк, създаване на биоразнообразни градини и обучения по опазване на водните ресурси. Тези практически дейности ги научиха за важността на действията за опазване на околната среда и ги подтикнаха да станат активни участници в този процес.

  В крайна сметка, ученическият еколагер не само предостави на младите хора възможността да се насладят на красотата на природата, но и ги вдъхнови да действат за нейното запазване. Събития като това допринасят за формирането на отговорни граждани и за насърчаването на устойчив начин на живот в бъдеще.

      Дейността се осъществи по проект „Прилагане на мерки за подобряване на екологичното образование на подрастващите в Бургас“ по „Малка грантова схема кръгова икономика“, по Резултат 3: „Подобрено използване на ресурсите на общинско ниво (кръгова икономика)“, Процедура № BGENVIRONMENT-3.001-0015-C01 - „Малка грантова схема кръгова икономика“ на програма „Опазване на околната среда и климатични промени“ на ФМ на ЕИП 2014-2021, с програмен оператор МОСВ