Председателят на гражданско движение „Сияние“ Николай Попов бе специален гост в „Седмицата на Дарик“, за да коментира темата с пътния травматизъм. Попов коментира случая от последната седмица, след който почерни България, след като две деца от школата на „Славия“ и един мъж загинаха в тежка катастрофа на АМ „Тракия“. Попов говори за управлението на правителството Румен Радев и какви мерки могат да бъдат предприети в борбата за предотвратяване на жертвите на пътя.
„След всеки инцидент преживявам всяка трагедия като моята собствена. Моята борба беше след Сияна да няма повече загинали деца на пътя. Затова се явих и на избори. Вместо да получа подкрепа, аз бях обруган. Аз се боря и за децата на тези, които ме обругаха. Не може на две 9-годишни деца да им приключи житейският път. Знаят ли тези хора, които ме обругават какво е да намерят мозъка на детето си на асфалта. Г-н Радев ме разочарова. Аз бях много толерантен към него и защитавах това, че той е атакуван безпринципно и обиждан. Цялата ми настройка въпреки приказките е да работим с него. Имах неофициална среща с г-н Радев, който ми стисна ръката и обеща, че ще имаме официална среща. Това не е политически разговор, а среща, която е за бъдещето на нашите деца. Нашите деца не ядат сирене от потребителската кошница на г-н Радев. Моето дете в гроба не яде нищо. Това, което вършите с нас, г-н Радев, е абсолютно цинично. Вашите депутати скланят глава пред жертвите на пътя, а вие не можете да направите среща с мен“, заяви Николай Попов.
Още от интервюто на Николай Попов пред Божидар Русев може да прочетете в прикачения материал!

Вижте цялото интервю на председателя на „Сияние“ Николай Попов в „Седмицата на Дарик“ в прикаченото видео!