Жена на 20 г. е била блъсната от лек автомобил при преминаване с управляваната от нея електрическа тротинетка по пешеходна пътека в Пловдив, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Пловдив. Пострадалата е транспортирана в болница за прегледи. Инцидентът е станал на кръговото кръстовище на бул. "Марица - Юг" при Водната палата. Сигналът за него е получен малко след 7:30 ч. сутринта.
Шофьорът на автомобила, на 58 години, е изпробван за употреба на алкохол и наркотици, стойностите са отрицателни.
Движението в района на катастрофата вече е освободено.
Още по темата
- МВнР за катастрофата с българска кола в Хърватия: Няма пострадали българи
- Подробности за двете деца в „Пирогов“, пострадали с тротинетки към Околовръстното
- Две деца пострадаха при падане от тротинетка към Околовръстното в София
- Осъдиха на 11 г. затвор българин в Англия, предизвикал катастрофа, в която загина бебе