За първа година всеки абитуриент в града получи лично послание от кмета Калин Каменов.
Общо 580 зрелостници бяха поздравени с индивидуално обръщение, изпълнено с думи на подкрепа, признателност и вяра в бъдещето на младите хора.
“Днес, дванадесет години след прекрачването на училищния праг, ще чуеш за последен път училищния звънец – миг вълнуващ и мечтан от всеки млад човек. Съхрани този миг в сърцето си, защото той ще ти напомня за отминалото време, за детството, училището, учителите и приятелите. Обичай България! Обичай Враца! Нека, където и да учиш, където и да пътуваш, тази обич те връща в родния град“, се казва в посланието на Калин Каменов.
Днес в училищата в целия град бяха организирани тържествени церемонии по изпращането на абитуриентите.
Събитията в различните учебни заведения бяха уважени от Калин Каменов, както и от заместник-кметовете Цветан Стойчков, Петя Долапчиева и Вероника Ценова, които пожелаха на зрелостниците здраве, смелост и успешен път напред.
Още по темата
- Враца дава начало на националната програма „Христо Ботев – идеи, дело и наследство: 150 години по-късно“
- Представят във Враца стихосбирката „Звуци на магийни капчуци“ от Румяна Маринова
- 50 акта за нарушения при засилен контрол от Инспектората във Враца
- Северозападно държавно предприятие ДП – Враца организира работно съвещание по стопанисване на горите