Лесовъдски специалисти от държавните горски стопанства на територията на РДГ – Берковица, представители на Изпълнителна агенция по горите, РДГ – Берковица и Горска семеконтролна станция – София взеха участие в работно съвещание по стопанисване на горите, организирано от СЗДП – Враца.
Събитието се проведе в Природозащитен център „Натура“ – Враца и включваше теоретична и теренна част в Първи горскостопански участък на ТП ДГС Враца. Участниците обсъдиха съвременни лесовъдски практики, прилагането на Методиката за оценка на възобновяването и развитието на подраста в горските територии и актуални въпроси, свързани с устойчивото управление на горите.
Специален гост-лектор беше доц. д-р Евгени Цавков от Лесотехническия университет, който представи темите „Сто години висше лесовъдско образование“ и „Горскоплодни видове в дендрофлората на България“.
По време на съвещанието бяха представени и резултатите от проект ForestConnect, насочен към подобряване на екологичната свързаност на горските местообитания и адаптацията им към климатичните промени.
„Гората е мост между миналото, настоящето и бъдещето...“ – думите на проф. Тодор Димитров продължават да напомнят за отговорността ни към бъдещите поколения и за мисията на лесовъдите да съхраняват и развиват българската гора.
Още по темата
- Обявени са даровитите деца в инициативата „Да си знаещ е модерно! Жива елха за любознателни деца“
- Северозападно държавно предприятие с инициатива в подкрепа на даровити ученици във Враца
- Намаляване на броя на тежките пътнотранспортни произшествия и загиналите по пътищата на област Враца отчитат от ОД на полицията
- С многобой сложиха финал на Седмицата на будителите, организирана от СЗДП Враца