"МС ще отпусне 27,5 млн. лв. за подпомагане на земеделските производители. Заедно с още 20 млн. лв., които вече са отпуснати от ДФЗ, се осигурява общо сумата от 47,5 млн. лв., свързани със споразумението, подписано на 20 септември с аграрния сектор, в което е предвидено тяхното подпомагане до края на годината". Това каза премиерът Николай Денков преди началото на днешното правителствено заседание.

Припомняме, че земеделците прекратиха протестите си, след като подписаха меморандум с правителството, който влезе в сила от 20 септември.
Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- След наводненията във Великотърновско: Над 100 са пострадалите домакинства
- Денков: Дори Борисов и Пеевски не са опитвали да ограничат така правата на опозицията
- Денков: Беше крайно време да отпадне охраната на Борисов и Пеевски, даже решението закъсня
- Само Асен Василев и Николай Денков от ПП отидоха при президента Йотова