Депутатът от „Продължаваме Промяната“ Николай Денков заяви, че решението за свалянето на охраната на Делян Пеевски е закъсняло и е трябвало да бъде взето значително по-рано. „Разбира се, много добре е, че се случва нещо, което трябваше да се случи преди много, много месеци“, посочва той.
Денков поставя под въпрос промяната в обстоятелствата, довела до актуалното решение: „Дали мислите, че от вчера за днес се е появила нова информация, която показва, че на Пеевски може да му се махне охраната?“
Той критикува и разходите за държавна охрана: „Както сме казали много пъти, тя струва изключително скъпо на данъкоплатците. Изобщо не е ясно защо е поставена и беше крайно време да отпадне“.
В изказването си Денков коментира и падането на държавната охрана на лидера на ГЕРБ, като добави: „Крайно време беше да отпадне и охраната на Борисов“.
Припомняме, че след като през декември Пеевски поиска преразглеждане на необходимостта да бъде охраняван, през януари НС прие, но след прегласуване отхвърли идеята НСО да охранява само заемащите висши държавни длъжности, пише NOVA.

Още по темата
- Илияна Йотова: Българските институции реагираха светкавично след инцидента с дрона в Румъния
- Проф. Пиргова: Русия все още не воюва срещу Украйна!
- Проф. Пиргова: Украйна не е жертвата! Сложно е кой е жертвата и кой е агресорът!
- Проф. Пиргова: Новият посланик на САЩ в България е по-скоро лобист, отколкото дипломат!