Признание към поредната млада спортна надежда засвидетелства днес местната власт в Плевен. На редовното заседание на Общинския съвет бяха посрещнати 15-годишният Илия Илиев – състезател на плевенския стрелкови клуб „ВИА“, завоювал два златни и един сребърен медал на Европейското първенство по стрелба в Осиек, Хърватия, както и неговият треньор Георги Георгиев, който е и председател на клуба.

Местната власт в Плевен отличи медалист от Европейското първенство по стрелба

Двамата бяха поздравени за постигнатия успех от кмета на общината д-р Валентин Христов, председателя на Общинския съвет доц. д-р Иван Малкодански и общинските съветници.

Местната власт в Плевен отличи медалист от Европейското първенство по стрелба

Освен завоюваните три медала, Илия постави и нов европейски рекорд в дисциплината „Скийт“ при юношите до 18 години.

От името на Община Плевен кметът д-р Валентин Христов поздрави състезателя и неговия треньор и връчи на Илия Илиев почетен плакет с пожелание за здраве и още много бъдещи успехи.

От името на Общинския съвет поздрав към Илия и Георги отправи и председателят доц. д-р Иван Малкодански. Той пожела на двамата здраве, упоритост и още постижения, които да носят престиж на Плевен и България.

Следващата цел пред младата спортна надежда на клуб „ВИА“ е достойно представяне на Световното първенство в Италия.

Местната власт в Плевен отличи медалист от Европейското първенство по стрелба

„Готвим се както физически, така и психически, тренираме усърдно. Надяваме се отново да се качим на почетната стълбичка“, сподели Георги Георгиев.