Мъж и жена са в болница след падане на автомобила им от голяма височина край Асенова крепост. Сигналът за отклонил се в пропаст и попаднал върху дърво „Сеат“ е получен на тел. 112 минути след полунощ в неделя. За оказване на спешна медицинска помощ в здравно заведение в Пловдив са транспортирани 29-годишната шофьорка и неин спътник, на 40 години. Двамата са оставени под лекарско наблюдение с различни травми, взета е кръвна проба за химически анализ. Местопроизшествието е запазено, извършен е оглед. По случая е образувано досъдебно производство.
Тийнейджър пострада при друго пътно произшествие в Пловдив. На кръстовището между бул. „Никола Вапцаров“ и ул. „Братя Бъкстон“ момчето преминало през пешеходна пътека с управляваната от него електрическа тротинетка и било ударено от лек автомобил „Форд“ с 43-годишен водач. След оказана медицинска помощ пострадалият е освободен за домашно лечение. Пробите за употреба на алкохол и наркотични вещества на шофьора са отрицателни. Работата по случая продължава.
Още по темата
- Момче на 17 години и момиче на 16 загинаха, след като БМВ помете скутера им край Мездра
- „Убих деца!” Това казал на жена си шофьорът на тира, минути след зверската катастрофа на „Тракия”
- Шофьорът на тира от катастрофата с 3 жертви на „Тракия” наруши мълчанието си
- Обвиниха шофьора на камиона от катастрофата с три жертви на Тракия