Много млади хора избират да продължат образованието си извън пределите на България. Някои от тях решават да се установят в новата страна, други пробват за няколко месеца и се връщат тук завинаги. Кристиян Райков е от тези, които съчетават най доброто от двата свята. Той е завършил King’s College в Лондон - учебното заведение, което приема едва 13 процента от всички кандидатствали студенти.
С пристигането си в Англия, Кристиян се сблъсква с разнообразие от интересни случки и неочаквани предизвикателства. От адаптирането към новия начин на живот и културата, до изпитанията на академичния напредък. Всеки момент в чужбина представлява нова възможност за личностно израстване.
Стереотипите и предразсъдъците срещу българите са част от социалния пейзаж във Великобритания. Често ни свързват с престъпления и корупция, вместо да оценяват индивидуалните постижения и усилия. Въпреки това хора като Кристиян доказват, че с усърдие и добро образование могат да се преодолеят всички бариери.
Неговото послание към всички бъдещи студенти е да опитат, ако искат да учат в чужбина, въпреки страховете и препятствията, които може да им се струват непреодолими.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Проект ще насърчава културната интеграция на деца в Пазарджик
- Просветният министър: Предвиден е ръст на парите за образование до 4,8% от БВП
- Спешна демографска ситуация: Битката на XXI век е за човешки капитал
- Областният управител на Враца: “Дигитализацията и новите технологии, в частност изкуственият интелект, променят света и структурата на професиите и са в основата на новата визия в ОП “Образование”