"В летния период нашите пациенти се опитват да отложат проследяването си от лекар, да отложат редовните си визити и поради това, че са планували почивки не го правят. А точно това е рисковият период. Тези пациенти приемат доста лекарства, които включително са и диуретици, тоест лекарства, които извеждат течностите от организма."
За това алармира в ефира на Дарик кардиологът доц. Светлин Цонев. Той предупреди, че хората със сърдечно-съдови проблеми трябва да правят консултации с проследяващите си лекари в преходните сезони, които са по-щадящи за кръвното налягане.
Целия разговор чуйте в прикачения файл

Още по темата
- Откровението на Михаела Филева: „Светът ми се сриваше в един момент“
- Д-р Румен Бостанджиев: Близостта между хората е един от ключовете към дълголетието
- Проф. Добромир Димитров:Технологиите не заменят лекаря, а разширяват човешките му възможности
- Дерйа Хюсеин за GLP-1 терапиите, метаболитното здраве, храненето и нуждата от дългосрочна промяна