Испания победи Италия с минималното 1:0 в мегасблъсъка от група "B" на Европейското първенство, съобщи dsport. Момчетата на Луис де ла Фуенте бяха по-добрият отбор през по-голямата част от мача, но победиха само с един гол разлика, който падна след като Рикардо Калафиори прати топката в собствената си врата.

Испанците се класираха за следващата фаза като първи в групата. Италия е втори с 3 точки, а Албания и Хърватия имат по 1. В последния кръг от груповата фаза Испания ще срещне Албания, а Италия - Хърватия.

В 55-ата минута след поредния пробив отляво на Нико Уилямс, който центрира, а Алваро Мората продължи с глава, за да принуди Рикардо Калафиори да си отбележи автогол.

В края на мача италианците търсеха все по-усилено изравнителното попадение. В 86-ата минута след центриране от корнер Унай Симон улови топката.