В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември - в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите преди фойерверк шоуто ще има концертна програма.
Отборите, които ще създават цветни картини в небето над Панагюрище, са от Германия, Франция и Португалия.
По регламент условията за всички участници са еднакви.
Организатор и финансиращ събитието е Община Панагюрище. Съорганизатор - “Огнена хризантема” ЕООД.
Генерален спонсор на фестивала е „Асарел-Медет” АД.
Мястото на събитието е площад „20-ти април“.
Тази вечер в 20:00 ч. публиката ще може да види концерт с участието на Надежда Ковачева и Стойко Шопов, група „Молец” и група „Deep Zone Project“. Два часа по-късно ще има откриващ пиромюзикъл от „Огнена хризантема“. А минути след него отборът на Франция ще се представи със състезателен пиромюзикъл.
Концертът в събота вечер ще започне по същото време и е с участието на Нонка Маслева, Веси Бонева и Светлин Къслев, Тони Димитрова. Следва състезателен пиромюзикъл на отбора от Германия, който ще започне от 22:00 часа.
В осем вечерта в неделя е третият концерт. Тогава насцена ще се изявят Dara и групите „Слипърс“ и „Ахат“. В 21:50 часа започва състезателен пиромюзикъл на отбора от Португалия, а от 22:30 часа - закриващ пиромюзикъл от „Огнена хризантема“.
Още по темата
- Враца ще бъде домакин на събитие през септември, което ще събере бъдещите олимпийски шампиони на България
- Програма „Топъл обяд“ във Видин продължава и през 2027 г.
- Враца даде начало на националната програма „Христо Ботев – идеи, дело и наследство: 150 години по-късно“
- Лятна програма за деца и младежи в Белоградчик