500 жители на община Видин от уязвими групи ще продължат да получават безплатна храна и през следващата година. Това съобщи заместник-кметът на общината Борислава Борисова.

По думите ѝ допълнителното финансиране, осигурено от Министерството на труда и социалната политика, ще позволи услугата да продължи след изтичането на настоящите договори и да бъде предоставяна до юли 2027 г.

От 1 август средствата за хранене по програмата ще бъдат увеличени от 1,86 евро на 2,10 евро на потребител дневно. Според Борисова това е малко, но ще помогне за компенсиране на част от нарасналите разходи за хранителни продукти и за запазване качеството на услугата.

Община Видин продължава да приема заявления от желаещи да бъдат включени в програмата. Няма краен срок за кандидатстване, а документите се подават в ОП „Социални дейности“ на ул. „Княз Борис I“ №3 или в съответното кметство за жителите на населените места.