Председателят на Българския олимпийски комитет Весела Лечева покани Враца за домакин на първия младежки олимпийски фестивал.
Идеята е БОК да даде нова сцена за изява на подрастващите ни спортисти, като в същото време повече градове в страната ще се докоснат до олимпийската идея.
След работна среща с кмета Калин Каменов събитието бе насрочено за месец септември.
В близките дни ще бъдат определени спортовете, които ще бъдат включени в програмата и форматът на състезанията.
Ще бъде сформиран организационен комитет, който ще отговаря за спортните дейности, логистиката и съпътстващата културна програма.
Враца ще бъде горд домакин на събитие, което ще събере бъдещите олимпийски шампиони на България.
Още по темата
- Двама младежи загубиха живота си след тежка катастрофа във врачанско вчера
- Във Враца представиха стихосбирката „Звуци на магийни капчуци“ от Румяна Маринова
- Ученичка от ППМГ – Враца с престижно отличие в национален ученически конкурс
- Пиян шофьор без книжка преобърна колата в крайпътен скат - загинал е спътникът му