На едно от най-добрите трасета в света се проведоха шампионатът на Стария континент в класовете EMX 65 и EMX 85, надпреварата за Балканското първенство – BMU Balkan Motorcycling Union - BMU, както и вторият кръг от Републиканския ни шампионат по мотокрос Bulgarian Motorcycle Federation.

Надпреварата, която се проведе пред много публика и с участници от България, Сърбия, Гърция, Румъния, Турция, Молдова, Кипър, Унгария, Босна и Херцеговина, беше открита от кмета на Община Севлиево Община Севлиево д-р Иван Иванов, президентът на Българската федерация по мотоциклетизъм Bulgarian Motorcycle Federation Ангел Траков Angel Trakov, Джанмарко Сантучи Gianmarco Santucci – член на Управителния съвет на БФМ, както и гости от FIM Europe.

Георги Илиев спечели победата в кръга от Европейския шампионат по мотокрос в клас МХ 65 по време на състезанието “Grand prix България 2024” Grand Prix Sevlievo на мотополигон “Горна Росица” край Севлиево. При 85-кубиковите втори остана нашият Георги Гинов. Българите доминираха в стартовете от Балканския шампионат Balkan Motorcycling Union - BMU, като титлите в своите класове спечелиха Георги Георгиев (МХ 50), Георги Илиев (MX 65), Данаил Стефанов (МХ 2 Джуниър и МХ 2), Майкъл Иванов (МХ 1) и Григор Царев (МХ).