Баскетболният „Черноморец“ изостава с 0:2 във финалите на НБЛ, след като изгуби и при двете гостувания в Ботевград. Но нищо не е свършило, докато не свърши. Играе се до 3 победи от 5 мача, а следващите два са домакински за нашия отбор. Те ще се играят на 1 и 3 юни в зала „Арена Бургас“. Уточняваме, че двубой на 3 юни ще има само при положение, че „Черноморец“ спечели на 1 юни.

„Вярвам, че „Черноморец“ има сили да обърне развоя на събитията. Следващите им две срещи са решаващи, затова нека ги подкрепим! Убеден съм, че на отбора на „Балкан“ никак няма да му е лесно пред хилядна шумна публика. Продължавам да мечтая Бургас да смае спортната общественост с шампионски титли едновременно във волейбола и баскетбола. Едната вече е факт – тази на „Нефтохимик“. Наред е „Черноморец“!“, призова кметът Димитър Николов, който снощи бе в Ботевград, за да подкрепи отбора.

За първия домакински мач на нашите във финалната серия вратите на „Арена Бургас“ ще бъдат отворени в 17 часа в четвъртък. Билети за мача могат да се купят от касите в залата в деня на събитието или онлайн от Eventim.bg. Те са на цена от 7 лв. Билетите за пенсионерите и учениците ще са намалени на 3 лв. Децата под 12 години ще бъдат допускани безплатно в залата, но с придружител. Организаторите на събитието са подготвили много изненади за публиката и истинско шоу на полувремето. На място в залата ще могат да се закупят храна, напитки и фен артикули.