Председателят на гражданско движение „Сияние“ Николай Попов бе специален гост в „Седмицата на Дарик“, за да коментира темата с пътния травматизъм. Попов коментира случая от последната седмица, след който почерни България, след като две деца от школата на „Славия“ и един мъж загинаха в тежка катастрофа на АМ „Тракия“. Попов говори за управлението на правителството Румен Радев и какви мерки могат да бъдат предприети в борбата за предотвратяване на жертвите на пътя.

„След всеки инцидент преживявам всяка трагедия като моята собствена. Моята борба беше след Сияна да няма повече загинали деца на пътя. Затова се явих и на избори. Вместо да получа подкрепа, аз бях обруган. Аз се боря и за децата на тези, които ме обругаха. Не може на две 9-годишни деца да им приключи житейският път. Знаят ли тези хора, които ме обругават какво е да намерят мозъка на детето си на асфалта.“

„Г-н Радев ме разочарова. Аз бях много толерантен към него и защитавах това, че той е атакуван безпринципно и обиждан. Цялата ми настройка въпреки приказките е да работим с него. Имах неофициална среща с г-н Радев, който ми стисна ръката и обеща, че ще имаме официална среща. Това не е политически разговор, а среща, която е за бъдещето на нашите деца. Нашите деца не ядат сирене от потребителската кошница на г-н Радев. Моето дете в гроба не яде нищо. Това, което вършите с нас, г-н Радев, е абсолютно цинично. Вашите депутати скланят глава пред жертвите на пътя, а вие не можете да направите среща с мен“, заяви Николай Попов.

„Може да започнат реформите, но за това трябва да бъдем чути. Явяването на изборите беше нашият протест, за да бъдем чути. Аз съм афектиран безкрайно много. Детето, загинало на АМ „Тракия“ – Боби, е племенник на мой приятел. Извинявайте, г-н Демерджиев, който се крие от мен, има в МВР наши сигнали за безброй много манипулирани експертизи, свързани с проф. Карапетков. Никой не се свърза с нас да ни пита какво се случва. Управляват ни демагози, които ги интересува само властта. Защо няма разследване на Станимир Карапетков и вещите лица от неговия кръг?“, запита той.

„Причината за ПТП-то на АМ „Тракия“ е разсейване. Шофьорът управлява камиона с кафе и телефон в ръцете си. Аз съм изключително информиран човек. Получавам информация от най-различни източници и служби. Има огромни съмнения, които няма как да не излязат наяве, назначенията, които се правят, са близки до Пеевски, не го казвам аз това. Стига с тези димки. Когато се прави един цирк от политици, той се прави качествено. 30% от хората гласуваха за Радев, защото ще арестува Борисов и Пеевски, други 30% гласуваха за него, защото ще върне лева, а има част, които гласуваха за него, защото ще ни сближи с Русия. Нищо от това няма да се случи. Всичко това се оказва един голям блъф“, заяви председателят на гражданско движение „Сияние“.

„Поисках официална среща с премиера Румен Радев, не спирам да го търся, за да поставя темата и да се търсят решения в диалог. Това, че моето дете, че е размазано на пътя, не го интересува нито един политик. Ние сме цифри в статистиката и пушечно месо. Познавам чичото на детето, премазано на АМ „Тракия“ – прекрасно дете, което е мечтаело да стане футболист. Майката на детето през сълзи ми сподели, че никой дори не ѝ се е обадил да ѝ каже, че детето ѝ е мъртво. Ето в такава държава живеем. Вие очаквайте Радев нещо да оправи“, заяви Николай Попов.

Още от интервюто на Николай Попов пред Божидар Русев може да прочетете в прикачения материал!

Вижте цялото интервю на председателя на „Сияние“ Николай Попов в „Седмицата на Дарик“ в прикаченото видео!