Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна експресна победа в четвъртфиналите на тенис турнира от сериите „Мастърс“ в Маями, след като за 47 минути победи Яник Ханфман с 6:1 и 6:0. Така Димитров вече е на осминафиналите на турнира, където ще се изправи срещу Хуберт Хуркач, който се справи със съпротивата на Себастиан Корда със 7:6(5), 6:7(5), 6:3.

Прочетете повече в dsport.

Българинът бе безкомпромисен, като записа страхотните 91% от първи сервис и оползотвори пет от деветте си шанса за пробив в сетовете. Димитров не позволи на опонента си да стигне до нито един брейкпойнт.

Григор Димитров и спечели първия гейм, а във втория стигна до три поредни брейкпойнта. Немецът се измъкна от първите два, но третият опит се оказа успешен и Григор проби рано-рано.

Последва гейм, в който Димитров затвърди пробива и поведе с 3:0. Тогава дойде и единственият гейм, който Ханфман спечели, но бързо резултатът стана 4:1.

В шестия гейм българинът отново имаше три последователни шанса за пробив и всичко завърши с непредизвикана грешка на Ханфман и пети гейм за Димитров, който затвори първия сет при 6:1 без дори да допусне точна на опонента си.

Вторият сет бе още по-бърз. Димитров започна с пробив и бързо поведе с 2:0. Последва нов пробив и още по-добър сервис за българина. Третият пробив дойде след двойна грешка на немския тенисист, а след това Димитров продължи да контролира мача и без проблеми го завърши с 6:0.