Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златен медал на международния  турнир по карате "Karate 1-Series A" в Залцбург, Австрия. Българката спечели шест срещи по по пътя към титлата в категория до 55 кг “кумите”.

На финала съперничката на Горанова беше представителката на Япония Рина Кодо. Срещата завърши с 5:4 за българското момиче.

Второ злато за седмица: Ивет Горанова стана шампион на престижен турнир в АвстрияГоранова на награждаването/ Снимка: Facebook

Общият брой на състезателите в турнира е 1236, а само в категорията олимпийската ни шампионка от Токио участваха 92 състезателки от 43 държави.

Горанова в момента е 12-та в световната ранглиста, но с това предствяне ще се изкачи  по-напред в класацията.

Второ злато за седмица: Ивет Горанова стана шампион на престижен турнир в Австрия

Това е второ злато за олимпийската шампионка в рамките на една седмица. Миналата събота тя спечели титлата от международния турнир по карате в Хърватия.