Отборът на СТМК Враца се класира на 11 място в 6- часовия финал. Нашите състезатели стартираха успешно, но след влизане в бокса за отстраняване на счупени компоненти, предизвикани от противников отбор, се завърнаха на 14 място в състезанието. Информацията съобщи за медиите Дамян Петров, който е председател на СТМК-Враца.

До края на състезанието те наваксаха много от загубените обиколки, но за съжаление те стигнаха само да ги класират на 11 място, коментира още Д.Петров.

В четвъртък следобед /12.09.24г./ бяха официално обявени резултатите от проведените стартове на  Световните финали - Horizon Hydrogen Grand Prix 2024, за автомоделиq задвижвани с водородна клетка.  Това е световно екологично движение, насочено да стимулира учениците / бъдещите конструктори/ към иновации във Водородното задвижване в автомобилостроенето.

Световните финали  се проведоха в Лос Анджелис - Калифорния от 09 до 12 септември.

България бе представена от СТМК Враца и 18 СОУ У. Гладстон София в клас Hybrid. ПГТЕ Хенри Форд София участва в клас Stock.

Радващото е че другите участници от Българи се класираха на 1 и 2 място, заяви още Д.Петров.

Отборът на ПГТЕ Хенри Форд София, победи в клас Stock. / клас създаден за начинаещи  отбори за модели задвижвани с повече ел. енергия и по малко водород/

Отборът на 18 СОУ У. Гладстон София стана вицешампион в клас Hybrid / клас в който автомодела разчита за задвижване основно на водородната клетка /

В  състезанието взеха участие 250 състезателя от 13 държави от 4 континента.