Възстановено е движението в посока София по автомагистрала „Тракия“ при 290-и км край Ямбол, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“. Около 13:00 ч. магистралата беше затворена в двете посоки заради тежка катастрофа с три жертви. Платното в посока Бургас остава затворено, потвърдиха от полицията в Ямбол.
При инцидента тежкотоварен автомобил е спукал гума в платното в посока София малко преди пътен възел „Зимница“. В резултат на това шофьорът е загубил контрол, преминал е през мантинелата и е ударил лек автомобил в платното за Бургас.
Трима души от лекия автомобил са загинали на място. Пробите за алкохол и наркотици на шофьора на камиона са отрицателни.
Двама пострадали при пътния инцидент са транспортирани в ямболската болница „Св. Пантелеймон“. Жена на 49 години е приета в тежко състояние, с опасност за живота. Другият пострадал е мъж на 46 години, без опасност за живота, приет е в отделението по хирургия, съобщиха от лечебното заведение, пише БТА.