На 20 септември от 17:00 ч. във Второ изложбено фоайе на РИМ – Плевен ще се състои официално откриване на изложба на Национален политехнически музей / National Polytechnic Museum - „Техниката у дома през първата половина на XX век”.
Изложбата представя 50 различни домашни уреда, ползвани през първата половина на миналия век – времето на навлизането на електричеството в жилищата и на идеята за функционално обитаване на дома.
Акцентът е върху промяната, настъпила в ежедневието, при навлизането на електрическите уреди, непознати до този момент, в контекста на градското жилище. Като илюстративен материал са подбрани автентични реклами и забавни текстове от тогавашната преса.
Още по темата
- 18 фотографски истории за хората, които ни дават сила, оживяват утре в София
- Показват втора част от съвместна изложба на Силвия Петкова и Теодор Вешин в Община Мездра
- Благотворителен базар в подкрепа на деца с различни образователни потребности се проведе в Монтана
- Изложба с кауза във Враца: „Ръка, водена от чувства“