Уволниха възпитателки в столична ясла след насилие над деца. За това са информирали родители, които са били обезпокоени от грижите, полагани за децата им.
Три такива инцидента са се случили за последните три месеца в 17 ОДЗ „Мечо Пух“ в София, съобщава NOVA.
В Берковица откриха финансови злоупотреби в детска ясла
„Синини по лицето и ръцете на дете на година и половина - в това състояние взехме сина си от ясла миналия четвъртък“, съобщават родители, които смятат, че детето им е удряно от възпитател.
Друг родител обяснява за случай, в който взема детето си с червeни петна по бузите му и други наранявания. От медицинския персонал съобщават, че детето се е сбило с друго дете, но записи показват друго.
Утре излиза първото класиране за софийските ясли и градини
„На кадрите, които изгледахме заедно със заместник-кмета, се вижда как детето ни бива влачено за ръката. Когато се опитва да избяга, бива влачен по корем. След това го затварят в помещението, в което раздават храна. Детето ми е травмирано - психически и физически“, разказва майка на момченце.
Други две възпитателки също са били уволнени, след проява на агресия.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- Досъдебно производство срещу 49-годишен мъж за проява на домашно насилие
- Общо над 17 години затвор за родителите на момчето, убило 9 деца в Сърбия
- Една от най-големите музикални звезди намеква за пауза в кариерата си
- Световното първенство за атлети със синдром на Даун в София вече вдъхновява цяла България