Медицинският хеликоптер транспортира към Пловдив 49-годишната жена, тежко пострадала при катастрофата на автомагистрала „Тракия” в сряда.
След поредица от операции, извършени в МБАЛ „Св. Пантелеймон” в Ямбол, пациентката беше стабилизирана. Екип от реаниматори и специалисти от въздушната линейка по-рано преценяваха дали жизненоважните ѝ показатели позволяват тя да бъде преместена в Университетската болница „Св. Георги” в Пловдив. Клиниката разполага с необходимото оборудване за продължаване на лечението ѝ.
По-рано директорът на ямболската болница д-р Панайот Диманов обясни, че транспортирането ще се осъществи само при условие, че състоянието на жената го позволява. След обстоен преглед преди полета медиците са дали зелена светлина за преместването, предаде NOVA.

Още по темата
- Повторение на тежката катастрофа на „Тракия”: Камион навлезе в насрещното на „Струма”, има пострадал (ВИДЕО)
- И 15-годишното момче от катастрофата в Горна Оряховица излезе от реанимация
- Обмислят преместването с медицински хеликоптер на тежко пострадалата от АМ „Тракия”
- Бдение пред стадиона на „Славия“ в памет на децата, загинали при катастрофата на „Тракия“