Проверки в 202 учебни заведения започва Столичната община, след като вчера момче на 5 години и момиче на 7 избягаха от детска градина „Звънче“ и бяха открити от полицията на около 5 километра от там.
Проверките започват до края на седмицата и ще продължат цяло лято. Ще се преглеждат и камерите за видеонаблюдение в „Звънче“.
Директорът на детската градина обясни, че от сградата се излиза с бутон, който ще бъде преместен по-високо.
И още – възпитателките са се забавили да сигнализират, за да търсят децата сами.
„Това са наши дългогодишни служители, квалифицирани, до момента не са допускали нередности и грешки“, каза Хрисана Кирилова, директор на ДГ №173 "„Звънче“.
„Заради поведението им, те заслужават своите наказания. Административните санкции могат да бъдат от забележка до уволнение“, посочи Десислава Желязкова, директор на Дирекция „Образование“ към Столичната община, пише bTV.

Още по темата
- Започват проверки на водните атракциони по Черноморието
- КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
- Вижте резултатите от специализирана операция срещу шофьори, организиращи нерегламентирани състезания тип "гонки"
- Засилени проверки по схемите "Училищно мляко" и "Училищен плод"