Проливен дъжд се изсипа привечер над София след няколко изключително горещи дни, в които живакът в термометрите достигаше 40 градуса.
Проливният дъжд в западните квартали на столицата прерасна в силна лятна буря, придружена от градушка. Според очевидци ледените късове са били с размерите на лешник. Най-силно засегнати се оказаха Горна Баня и Суходол, предаде БГНЕС.
Градушка имаше и в Благоевградско.
Съобщава се и за липса на ток на много места във Видинско.
През нощта с умерен вятър от северозапад в страната ще нахлува хладен въздух навсякъде. Краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици ще има в западните, северните и планинските райони. Ще има условия за градушки.
За събота синоптиците обявиха жълт код за потенциално опасно време в почти цялата страна, с изключение на Видин, Монтана, Враца, София град и Перник. На много места, главно в източната половина от страната и планинските райони, ще има превалявания от дъжд с гръмотевици. Ще се запазят условията за градушки, съобщи bTV.

Още по темата
- Димитров, ДБ: Румен Радев се нареди веднага след Жан Виденов по размер на дефицита!
- Димитров, ДБ: „Прогресивна България“ продължава да обикаля с ненаписано домашно!
- Димитров, ДБ: 75 000 души в България получават пенсия и са на работа в държавния сектор!
- Димитров, ДБ: Следващата заплаха, която вече надвисва над България, е вдигане на данъците!