Русия ще намали търгувания на борсата бензин, за да осигури количества за вътрешния пазар. Решението за намаляване на стандарта за продажби на бензин на борсата в Санкт Петербург от 15% на 10% от общото производство вече е взето. Това е насочено към стабилизиране на търговската ситуация, заяви вицепремиерът Александър Новак.
"Взето е и решение за ограничаване на ценовите колебания на борсата до не повече от 0.01% от всяка транзакция. Това също ще стабилизира ценовата ситуация на борсата", каза той.
Освободените обеми бензин ще бъдат насочени за снабдяване на селскостопански и социално значими потребители, след като Русия започна да изпитва недостиг на горива заради украинските атаки по енергийни обекти.