19 февруари е повод за смирение и опит да почерпя от волята и далновидността на Васил Левски. Това каза президентът (2017–2026 г.) Румен Радев, който отдаде почит пред паметта на Васил Левски, като положи цветя пред паметника на Апостола на свободата в София по повод 153 години от неговата гибел.
Явяването пред паметника на Апостола е своеобразен, мълчалив рапорт, обясни Радев. Той живя кратко, заложи всичко, жертва живота си, но постигна своята мисия. Неговата чиста и свята република е непреходен идеал за всички българи, каза още Радев.
Далеч сме от него, затова трябват дела, а не думи, заяви още Радев. Той изрази надежда днес повече родители да доведат децата си пред паметника.
Още по темата
- Димитров, ДБ: Румен Радев се нареди веднага след Жан Виденов по размер на дефицита!
- Димитров, ДБ: „Прогресивна България“ продължава да обикаля с ненаписано домашно!
- Димитров, ДБ: 75 000 души в България получават пенсия и са на работа в държавния сектор!
- Димитров, ДБ: Следващата заплаха, която вече надвисва над България, е вдигане на данъците!