Прокуратурата и МВР влязоха в честния клуб за магистрати - "SS", свързван с разстреляния Мартин Божанов - Нотариуса. В заведението е извършено претърсване в присъствието на собственика. По информация на разследващите, достъпът до клуба се е осъществявал със специални карти, притежание на подбрани магистрати.
От мястото са иззети документи и компютри, които предстои да бъдат анализирани, коментира вътрешният министър Калин Стоянов. На въпрос знаел ли е за съществуването на клуба, той уточни, че е в течение със случая от времето си на шеф на ГДБОП.
"Защо едва днес се извършват процесуални действия, би следвало да отговори разследващият екип и най-вече прокуратурата", каза Стоянов.
Припомняме, че във вторник говорителят на СГП Христо Кръстев съобщи, че в прокуратурата имало досъдебно производство за организирана престъпна група за оказване на натиск на магистрати за имотни измами и пране на пари. Разследването е започнало в края на 2022 г. по сигнал на ГДБОП и с информация, че убитият Божанов е бил свързан с престъпната дейност. Имало свидетелски показания, че в частния клуб са ходили съдии и прокурори, но това не означавало, че са извършили престъпление или че са вземали подкупи, заяви говорителят на СГП.
Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- "Дунав" Русе се завърна в А група, фирма "Мапеи България" им помага
- Районна прокуратура – Видин отвори врати за ученици: Магистрати и полицаи с лекция за правосъдие, безопасност и криминалистика
- Спортен клуб „Спартак“ – Враца спечели отборната титла на Републиканското първенство по плуване за служители на МВР
- Транспортният министър иска ДАИ да отиде в МВР