Победителката в „Евровизия“ 2026 ДАРА прие поканата на министъра на туризма д-р Илин Димитров да участва в мащабна международна кампания за популяризиране на България.
Инициативата на Министерството на туризма цели създаване на серия от видеа и рекламни материали с участието на известни българи – артисти, спортисти, учени и млади таланти, които да представят страната чрез личните си истории. В срещата участва и генералният директор на БНТ Милена Милотинова, която е ангажирана с организацията на бъдещо издание на „Евровизия“ у нас.
ДАРА сподели, че най-силно се чувства свързана с родната си Варна, като открои емблематични места като Варненския халколитен некропол, „Побити камъни“, Аладжа манастир и Римските терми. Тя подчерта, че личното преживяване е ключът към силното послание към публиката.
„Когато човек говори за място, което наистина е почувствал, то достига много по-силно до хората“, каза тя, допълвайки, че любимият ѝ предмет в училище е била историята.
Певицата разказа и за впечатленията си от Белоградчишките скали, които за нея символизират природната красота на България.
От БНТ подчертаха, че страната има силна културна идентичност като древна държава с богато наследство и една от най-старите писмености в света, което трябва да бъде представяно по-активно на международната сцена. Според тях участието на популярни лица като ДАРА значително увеличава интереса към България.
В края на срещата министър Илин Димитров ѝ подари статуетка с роза – символ на България, с която официално беше даден старт на новата туристическа кампания.