Пловдив има възможност да поеме нов дълг, защото е единствената голяма община в България с най-малко заеми. Това заяви зам.-кметът по финанси Величко Родопски по време на общественото обсъждане за пренасочването на парите от пробива под Водната палата за довършване на Зоологическата и Дондуковата градина в града.
По думите му, дълговете на Общината към момента възлизат на общо 109 565 000 лв. С новия заем на стойност 9 500 000 лева, общо дълга ще достигне 119 065 000 лв. Според Родопски от тези пари досега са използвани 46 565 000 лв. и остават неусвоени 63 000 000 лв.
Граждани, присъстващи на общественото осъждане, изразиха несъгласието си зоопаркът в града да се довършва с предвидените за това от заема 5, 7 млн. лева и предложиха те да се пренасочат за кино "Космос". Те обаче подкрепиха реконструкцията на Дондуковата градина.
Очаква се администрацията на база общественото обсъждане, което ще продължи още месец с изпращане на мнения и препоръки от гражданите до местната управа, да се вземе решение какво да се финансира с парите от неслучилия се пробив под Водната палата.
Още по темата
- Димитров, ДБ: Румен Радев се нареди веднага след Жан Виденов по размер на дефицита!
- Димитров, ДБ: „Прогресивна България“ продължава да обикаля с ненаписано домашно!
- Димитров, ДБ: 75 000 души в България получават пенсия и са на работа в държавния сектор!
- Димитров, ДБ: Следващата заплаха, която вече надвисва над България, е вдигане на данъците!