Делян Пеевски иска да задължи КЕВР да плаща за проверките на електромерите. Това се разбира от прессъобщение, публикувано във фейсбук профила "ДПС - Пресцентър".
Инициативата е представена като поправяне на "крайна несправедливост за хората", като обяснението е, че тъй като мнозина били възпрепятствани от таксата от над 60 евро, те се отказват електромерите им да бъдат проверявани.
"Скандално високите сметки за ток от началото на годината изкараха хората на улицата, но протестите им не срещат подкрепа от институциите", е цитиран да казва в прессъобщението Пеевски.
За целта парламентарната му група внасяла промяна, с която ще задължи Комисията за енергийно и водно регулиране, респективно данъкоплатците, да плащат тези проверки.
Още по темата
- Шишков иска проверки на мантинелите на магистралите
- 73 пистолета открити в кола на границата при „Капитан Андреево“
- КЗК проверява цените на храните и напитките на летище „Васил Левски“ заради съмнения за монопол
- Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на Държавна сигурност не трябва да бъде заличена