ФК “Вихър-1965” (Златоград) победи с 2:1  “Орфей” (Девин) в областния финал от турнира за Купа България по футбол и продължава в следващия етап на надпреварата.

ФК

Двубоят се игра днес на Стадион “Септември”, в смолянския квартал “Райково”.

Първи резултата откриха символичните домакини в 13-та минута, след попадение на Виктор Маринов. Сейхан Юсеин вкара в полза на “Орфей” за 1:1 в 51-та минута, но Николай Хаджиев реализира победното попадение за тима от Златоград за 2:1.

ФК

Отборът от Девин може да съжалява за пропуснати две чисти положения през първата част на двубоя, след като футболисти от тима излязоха очи в очи с противниковия вратар, но не успяха да го преодолеят.

Наложи се и принудителна смяна във “Вихър-1965”, след като при падане Илиян Екленов получи фрактура на един от пръстите си.

Главен съдия на срещата бе Божидар Шуманов с асистенти Николай Бинев и Филип Згуров. Дежурен делегат бе Румен Иванов, който е и председател на Областен съвет на Българския футболен съюз в Смолян.

Така представителите на Златоград продължават за Купата на България, като в междуобластния етап посрещат Третодивизионният отбор на “Марица” (Пловдив). Срещата е в сряда, 11 септември от 17:00 часа на стадиона в града на Дельо войвода.