Градът с най-много милионери в света е Ню Йорк, според проучване на консултантската компания Henley & Partners за 2022 г.,
Голямата ябълка е дом на 345 600 милионери, в това число и 737 души със състояние от над 100 млн. долара, както и на 59 милиардери, пишат от сайта Darik Business Review
Марилиса Барбиери има повече от 10 г. опит в индустрията на луксозния дизайн, като в този период си създава връзки със заможни клиенти в Северна Америка и Ню Йорк. В контактите си с тях тя открива осем черти, които нейните клиенти споделят.
Луксът на известните: Яхтите, на които почиват знаменитостите
Ето ги и тях:
1. Те прекарват време с впечатляващи хора
Барбиери е забелязала, че всичките ѝ клиенти се обграждат с хора, които ги зареждат и ги подкрепят. Те разполагат с влиятелна мрежа, която ги окрилява. За тях е приоритет да прекарват повече време с хора, които са мотивирани и мислят по сходен начин с тях.
Казват, че бъдещето на човек зависи от това с кого прекарва най-много от времето си. Ако прекарвате по-голяма част от времето си с хора, които нямат амбиции, вие също никога няма да постигнете целите си.
Ако прекарвате повечето си време с хора, които гонят цели и работят здраво за постигането им, ще бъдете запленени от тяхната енергия и ще бъдете положително повлияни.
Напомняйте си да прекарвате време с подходящите хора.
2. Те разграничават емоцията от работата
По време на бизнес преговори клиентите на Барбиери са преднамерено обективни. Те са наясно със своите емоции и как една демонстрирана емоция може да бъде възприета.
Ако не се чувстват 100% комфортно по време на преговорите, те не прибързват или пък молят трета страна да преговаря вместо тях.
Емоциите не могат да бъдат елиминирани от преговорите. Те обаче могат да бъдат отчитани както у нас, така и у другите. Един от най-добрите начини да тренирате разума си да разграничава емоциите от работата е да го правите целенасочено.
След като веднъж сте решили, че това е пътят, по който искате да поемете, опитайте да бъдете възможно най-обективни.
Осем неща, които богатите хора правят различно
3. Те използват времето си ефективно
Богатите хора считат всяка минута за скъпоценна и не си губят времето в правене на неща, които не добавят никаква стойност към живота им. Времето е най-големият лукс и богатите хора действат много избирателно, когато трябва да решават с кого да го прекарват.
Управлението на времето играе важна роля в нашето ежедневие и научаването дори на най-основните неща за този процес може да направи чудеса.
4. Те гледат на страха като на възможност
Нещото, което винаги е поразявало Барбиери, е начинът, по който клиентите ѝ приемат несигурността, свързана с новите им бизнес начинания. Те са усвоили начин за справяне със стреса и непредсказуемостта на нетрадиционните решения, които вземат.
Те успяват да постигнат подобно ниво на самоувереност, като гледат на страха като на възможност за личностно израстване. Те или ще спечелят, или ще се поучат.
Възможностите са навсякъде, но трябва да ги сграбчите без страх. Повечето хора не предприемат действия, защото се страхуват да не изгубят. Дори и да се провалите, в крайна сметка, научавате нещо. Всяка възможност идва с предимства и много малко недостатъци.
Защо клонирането на камили е голям бизнес в Дубай?
5. Те знаят как да се ангажират с нещо
Хората, които принадлежат към най-богатия 1%, превръщат репутацията си в приоритет. Те правят това, което казват, проявяват постоянство, действат почтено, помагат на другите да постигат целите си и вършат повече, отколкото се очаква от тях.
Ангажирането с нещо е лесно, но изпълнението на поетия ангажимент не е за всеки. Изграждайте доверие и запазвайте репутацията си, като обещавате по-малко и изпълнявате повече от очакваното.
6. Те се притесняват за себе си
Да се притесняват за себе си е голяма работа и богатите хора знаят, че никой други не може да го прави ефективно вместо тях. Тях ги е грижа за другите и се притесняват и за тях. В крайна сметка обаче, те са наясно, че ако се притеснявате за някого, това няма да реши проблемите му.
Това човек да знае как да се притеснява за себе си, а не за другите, не е егоизъм. Става въпрос за услужливост. За спазване на правилата за самоограничаване, за поемането на отговорност за себе си и за полагането на усилия за решаване на вашите проблеми, докато в същото време знаете как да се радвате на успехите на другите.
Ако човек се грижи за себе си, това изгражда сила и устойчивост и вдъхновява другите да правят същото.
5 съвета от милионер, спрял да работи на 35 години
7. Те приемат провала
Богатите знаят как да приемат както успеха, така и провала. Те приемат ситуацията и себе си като част от живота. Провалът е възможност за израстване, но не е мярка за тяхното бъдеще или самооценка.
Ако те искат да подобрят бизнеса си, тогава приемането на провала е цел, дори и процесът да е бавен. Провалът поражда мотивация, креативност и издръжливост. Колкото повече се справяме успешно с провала, толкова по силни и издръжливи ставаме.
8. Те ценят образованието
Истината е, че всеки, който е част от най-богатите, не само цени образованието, но и не спира да се образова цял живот. Това помага на богатите да разбират света, в който живеем, осигурява им повече и по-добри възможности и подобрява качеството им на живот.
Крис Рок на живо по Netflix: Всеки, който казва, че думите болят, никога не е бил удрян в лицето
Това е целенасочен и доброволен избор, а не задължение. Повечето хора не са способно да влязат в тази ниша, защото подценяват стойността на самообучението. Те мислят, че получаването на някаква диплома ще е достатъчно, за да са успели. Нещата обаче не стоят така.
Самоинициираното образоване се фокусира върху личностното развитие и предлага много дългосрочни ползи, в това число по-голяма самоувереност, самомотивация и изграждане на нови умения.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Четете актуалните новини за предсрочните парламентарни избори, анализи, коментари и всичко от деня на вота: