ЦСКА се върна на победния път в Националната баскетболна лига след като победи Черно море Тича в здрав мач с 97:84, съобщава официалният сайт НБЛ.

Мачът бе много равностоен, особено през първите минути до почивката. В третата част „червените“ успяха да поведат с по-комфортна разлика, но в края „моряицте“ имаха шансове да се доближат опасно близо. Няколко добри атаки на домакините, обаче им донесоха успеха.

Победата бе четвърта за армейците в шампионата, които имат и пет загуби, а в следващия кръг приемат Академик Пловдив. Отборът от Варна е с баланс 3-6 и му предстоят още пет поредни гостувания, следващото от които е срещу Берое.

Зейн Ноулс бе над всички за победителите с 32 точки и 14 борби. Мартин Сотиров отбеляза 17 точки, с 13 е Алекс Симеонов, по 12 вкараха Джордан Калахан и Венцислав Петков.

За Черно море Тач Ънру реализира 19 точки, Михаил Молдов добави 16. С 14 и 10 борби завърши Ейврил Уба, а Иван Спиров - с 10 точки.