Гросмайстор Момчил Николов спечели тринадесетото издание на традиционния международен шахматен турнир в Шабла. Роденият в Добрич състезател завърши с 8 точки от 9 възможни и еднолично оглави крайното класиране. Втори е Павел Янев от Варна, който е двукратен победител във фестивала, а трети Тома Киряков от Добрич.

Турнирът се проведе на 26 март в Зеления образователен център. Участваха 48 шахматисти на различна възраст от цяла България, Румъния и Русия. Те изиграха 9 кръга по т.н. „Швейцарска система“. Състезанието откри Кметът на община Шабла Мариян Жечев, който пожела успех на всички и получи подарък – шахматен комплект от председателя на ШК „Хармония 25“ Деян Димитров.

По традиция бяха раздадени много специални награди в различни категории. При ветераните първи е Пламен Гочев от Добрич. Михаил Мързаков е най-добре представилият се младеж до 16 години. Николай Желев от Бургас спечели приза за състезатели с рейтинг до 2000, а Божидар Евстатиев получи наградата за най-добре класирал се местен шахматист. В турнира участваха много деца, които мериха сили наравно с възрастните.

В съботния 25 март, Шабла бе домакин на поредния кръг от Регионалната любителска лига. Както се казва „У дома и стените помагат“. В новата клубна зала, отборът ни в състав Деян Димитров, Станимир Христов, Георги Доцин и Павлин Гочев успя да спечели решаващия мач срещу Белослав с 2.5:1.5 и завърши на първо място.

Ето и крайното отборно класиране: 1. Шабла, 2. Белослав, 3. Дуранкулак, 4. Тервел, 5. Кардам

Побeдителите по дъски: 1 маса: Деян Димитров (Шабла), 2 маса: Кирил Пилев (Белослав), 3 маса: Димитър Михалев (Тервел), 4 маса: Павлин Гочев (Шабла).

Следващият турнир от веригата ще се проведе през април в Белослав.