Младежкият противопожарен отряд на Основно училище „Максим Горки” е победител в Регионалното състезание „Млад огнеборец”.

На 21.05.2024 г. на спортен комплекс „Юрий Гагарин“ в град Гулянци се проведе Регионално състезание на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“. В състезанието  участваха  отборите на Кнежа, Гулянци, Червен бряг, Белене, Плевен, Никопол и Левски.

След изключително оспорвани битки в първата дисциплина “Бойно разгръщане на състезателна пътека” Младежкия противопожарен отряд на ОУ „Максим Горки“град Левски се класира на Първо място с резултат 51 секунди.Във втората дисциплина „400 м щафетно бягане с препятствия” младите огнеборци се класират на второ място.

При комплексното класиране МПО от ОУ „Максим Горки“, гр. Левски се класира  на ПЪРВО МЯСТО. На отборът победител  предстои да представи област Плевен “ в XXIII републикански състезания на МПО „Млад огнеборец” от 30 май до 3 юни 2024 г. в к.к. „Албена“.

ОУ „Максим Горки“ поздравява за достойното представяне Христо Ленков Борисов и Галимир Христов Горанов – ръководители на отбор „Млад огнеборец“ при ОУ „Максим Горки“ и техните възпитаници: Атанас Димитров Атанасов, Георги Венциславов Зончев,Любомир Христов Борисов, Ивайла Ивайлова Белчева,Никола Адрианов Гамсъзов, Денислав Даниелов Владимиров, Никол Светославова Тодорова, Ивайло Дилянов Петров, Людмил Дилянов Петров, Кристиан Димитров Бориславов, Максимус Пиппос.

Вярваме в нашите момичета и момчета и им желаем успех и в предстоящите битки!