Тежък инцидент е станал край река Огоста в Монтана, при който 22-годишен мъж от село Долно Белотинци е пострадал сериозно след токов удар, съобщават от местните власти. Младият мъж е настанен за лечение в болница с около 50% изгаряния.
Случаят се е разиграл вчера, когато пострадалият е ловял риба в района на бившия полигон на ОСО в квартал „Огоста“. По време на риболов той е докоснал с карбоновия си телескоп електропровод на контактната мрежа на БДЖ, при което е възникнала волтова дъга.
В резултат на високото напрежение през тялото му е преминал електрически ток, който е причинил тежки изгаряния. Мъжът е транспортиран и настанен за лечение в болницата в Монтана, а по случая са разпитани очевидци.
От полицията съобщават, че е образувано досъдебно производство за изясняване на всички обстоятелства около инцидента.
Още по темата
- Двама тийнеджъри са пострадали от токов удар в Стара Загора
- След токов удар в Хасковско: Двама работници са откарани в болница с изгаряния
- Момче на 9 години изгори лицето и крака си при опит да запали печка с бензин
- Възрастна жена загина, а дъщеря ѝ е с опасност за живота, след пожар в апартамент във Враца