Две 17-годишни момчета са пострадали от токов удар при инцидент в района на железопътната гара в Стара Загора, съобщиха от Областната дирекция (ОД) на МВР.
Сигналът е подаден на 19 юни в 21:15 ч. във Второ районно управление от 17-годишен младеж. По разказа му, двама негови връстници се качили на покрива на товарен вагон, намиращ се на коловоз в близост до автомивка в района на жп гарата. При отваряне на капандура на вагона е възникнал токов удар, при който двете момчета са пострадали. Те са настанени за лечение в болница, посочват от полицията.
Местопроизшествието е посетено от полицейски екип. По случая е образувано досъдебно производство под надзора на Районната прокуратура в Стара Загора.
В началото на юни служител на НК „Железопътна инфраструктура“ пострада от волтова дъга на жп линия край Бургас, пише БТА.
