След Пловдив и Велико Търново, 12-те нови композиции на д-р Милен Врабевски от поредния му албум “Sorcery Inside”/“Магията отвътре“/ бяха представени на рок публиката в Плевен.

Концертът, в който участваха именити български музиканти като Стоян Янкулов – Стунджи, Бисер Иванов, Боби Косатката, Иво Стефанов, Ивайло Звездомиров, Славин Славчев, Лина Никол и Самуел Ефтимов, се състоя в Galaxy Bowling Club -Плевен.

“Sorcery Inside” е четвъртият музикален албум на д-р Милен Врабевски. За пореден път в този изцяло български музикален проект се включват легендарни музиканти като Саймън Филипс (Toto), Карл Сентънс (Nazareth), Ричард Грисман (River Hounds), Джон Пейн (ex-Asia) и Джоузеф Уилиямс (Toto), които са оставили своя неподражаема следа в 12-те нови композиции на д-р Милен Врабевски.

За Дарик радио, д-р Милен Врабевски разказа повече за настоящото турне, като направи и препратка към следващото събитие, което предстои съвсем скоро – в пътвите месеци на Новата 2020-та година:

- Това е част от турнето, с което представяме албума ни „Сорсъри инсайд“, също и като подготовка на публиката и за по-голямата изява, която ще бъде в началото на 2020-та година, и  която ще представи не само “Sorceri inside”/„Сорсъри инсайд“/, но и следващия ни албум “Live motion” . Той ще бъде пуснат през февруари 2020-та година, когато ще ни гостуват Саймън Филлипс/барабаниста на „Тото“/, Рони Ромеро/сегашният вокалист на „Raynbow/ и Ричард Грисман/вокалист на „Ривър хъндс“/, които участват в записите и сега ще участват на живо в промоцията.

- Защо избрахте Плевен?

Нашето посещение в Плевен е продиктувано от моето лично позитивно отношение към града, както и от благодарност към Максим Горанов, с когото започнахме да записваме и при когото получихме първоте си уроци в тази сфера. Вече записах 4 албума и сега издавам петия пореден. Много ми е хубаво, когато съм в Плевен, а и е хубаво, че не малък процент от музикантите са от тук. Започвам с Иво Стефанов – моят продуцент и дясната ми ръка в студиото при работата по аранжиментите и записите. С него работим вече 10 години като той ръководи сегашното ми студио „Intelligent music”. С него направихме „Интелиджънт мюзик проджект“ и съответно, поканените български музиканти са върхова класа.

Това, че имаме и върхови топ звезди от рок сцената е – световните величия, одобрявайки проекта, по който ние работим, да бъдат ракети-носители на това, което се прави в България и така да покажем, че и ние сме способни да правим мега рок продукции от световна величина и със световно качество. От друга страна да имаме и своя скромен принос към една алтернатива на чалгизацията и най-вече, за мен това е едно духовно удовлетворение, защото любовта ми към рок музиката като едно елитарно изкуство не е от вчера и сега имам възможност да отправя и посланията, които винаги съм искал да споделя, най-малкото защото искам децата ми да израснат с тях“.

- С този проект, вие реално създавате един микс от световни величия и български музиканти, които са на не по-ниско ниво, но по едни или други причини не са толкова известни. Как успяхте да се доберете до тях?

„Първо БТР ме запознаха с Джон Лоутън. С него започнахме първия албум като след това видяхме, че стилът ни малко се промени. Голямата ми любов към група „ТОТО“ и музикантите в нея ме наведе на мисълта, че трябва поне да опитам да се свържа с тях. След като стана толкова добре албумът с Джон Лоутън, защо да не опитаме една следваща стъпка с барабаниста Саймън Филипс и основен вокал освен Джон Лоутън, Джоузев Уилиамс, както стана във втория ни албум.

Съставът ни включваше музиканти както и при Джон Лоутън – от „Форинър“, Ейша“ и други известни музиканти, както и от групата „Юрая Хийп“.

Те ме свързаха със Саймън Филипс, аз му пуснах материала и го поканих да участва. Той го хареса  и речено – сторено, аз пътувах на следващия месец вече за Лос Анджелис, където в неговото студио записахме партиите, като той за три дни записа 13 песни.

Саймън Филипс се беше запознал вече с материала, но там си пролича вече неговия талант. За отрицателно време, той научава всичко и „влиза в бенда“ и в тематиката, стилистиката и акцентите, както и нюансиите.

При така одобрения проект от Саймън Филипс, Джоузев Уилиамс, който му е съсед всъщност дойде до студиото, като си беше вече разпечатал всичките вокални партии, които трябваше да изпее. Саймън Филипс му беше нещо като музикален копродуцент и през стъклото в студиото си общуваха, при което Джоузеф Уилиамс представяше вокалните партии докато Саймън не му кимнеше в знак на одобрение.

Големият авторитет си пролича веднага и всички са щастливи, когато Саймън е доволен.

След това поканихме Джон Пейн и известния китарист Ким Пиърс, работил с Джон Бон Джоуви и автор на песента му „Run away”. Имахме щастието да се запознаем с новия вокалист  на „Назарет“‘, който всъщност започна с тях веднага след като записахме нашия албум“.

Всичко от разговора на Николай Колев с д-р Милен Врабевски, както и една от песните - "Light" от четвъртия албум на „Intelligent music” Project - “Sorceri inside”/„Сорсъри инсайд“/,  може да чуете в прикачения файл.