Отборът на „Комодор” изгуби варненското дерби във водната топка срещу отбора на „КПС Варна”. В двубой от 7-ия кръг в група „Елит” при мъжете комодорци отстъпиха на съперника си при резултат 7:12 (2:7, 3:9, 4:11), съобщава официалният сайт на клуба.

Мачът се игра пред препълнени трибуни на басейн „Д-р Любен Лазаров” на плувен комплекс „Приморски”.

На практика момчетата на треньора Николай Николов – Майката, изгубиха сблъсъка още в първата част, в която отстъпиха с 2:7. В следващите три части комодорци поизравниха играта, дори спечелиха последната четвърт с 3:1, но пасивът ми бе доста голям и нямаше как да бъде стопен.

Иначе публиката аплодира горещо и двата отбора, които се понравиха със здрава мъжка битка, красиви стрелби и атрактивни спасявания.

Съставът на КВТ „Комодор”: Иван Дараданов, Константин Бурназов, Димитър Лозев, Живомир Добрев - 2, Добромир Вълев - 1, Никола Коев - 1, Преслав Петров, Ради Лазаров, Богдан Траянов, Владимир Станков - 1, Явор Георгиев, Георги Найденов - 2, Васил Енев.

„Надявам се, че стана приятен мач за публиката. Адмирации за съперника ни от „КПС Варна” – превъзхождаха ни в точните моменти на мача.

Получи се разлика. Единствено се радвам, че двубоят бе увлекателен за феновете на басейна. Ще направим разбор, ще извлечем поуки, за да изглеждаме следващия път по друг начин.

В момента имаме 8 т., движим се на четвърто място при мъжете.

При 15-годишните също играхме с „КПС Варна”. Противникът изключително много ни превъзхождаше.

Успяха да напипат по-верния ритъм и ни победиха. Успехът им беше безапелационен. Очакваме следващите мачове, гледаме напред”, коментира старши треньорът на „Комодор” Николай Николов – Майката.