След като изтече седемдневният срок от изборите на 19 април, партиите и коалициите са длъжни да свалят агитационните си материали от публичните пространства.
Поради това, от понеделник, Столичната община започва проверки из града дали билбордовете, флаерите и плакатите с агитация са свалени.
Предвидените глоби за нарушителите са между 511 и 2556 евро, пише Нова.
Ако до изборния ден премахването на материали, поставени в нарушение, се осъществяваше от кметовете на съответните райони, то след провеждането на изборите, отговорността е на участниците в изборния процес.
Още по темата
- До 1000 евро глоба за палене на огън: Как се подготвя България за сезона на горските пожари?
- Столична община все по-близо до решаване на кризата с боклука в шест квартала
- Община Мездра напомня, че на 30 юни изтича крайният срок за плащане на първата вноска на местните данъци и такси
- КЗП откри нелоялни практики при бързи кредити