Шок сред жителите на Лайпциг след като кола се вряза в хора в историческия център на града и уби двама души.
На мястото на инцидента се появи своеобразен мемориал, на който хората слагаха цветя и палиха свещи, въпреки проливния дъжд, посочва БНТ.
Водачът на колата - 33 годишен германски гражданин, е задържан. Според предварителната информация няма данни мотивите за деянието да са политически или религиозни.
По информация на Михаел Кречмер - премиерът на провинция Саксония, където се намира Лайпциг, в миналото шофьорът е страдал от психично заболяване. Това е поредният подобен инцидент за последните няколко години.
Още по темата
- Убийството на „Лъвов мост“: Прокуратурата обвини мъж в умишлено избутване на друг през парапета
- Пламна през нощта лека кола „Шевролет Авео“ с видинската регистрация
- Двамата младежи, ударени от волтова дъга на вагон в Стара Загора, опитали да си направят селфи
- „За 10 евро го биха и изхвърлиха“: Свидетели на убийството на Лъвов мост (ВИДЕО)