Шок сред жителите на Лайпциг след като кола се вряза в хора в историческия център на града и уби двама души.
На мястото на инцидента се появи своеобразен мемориал, на който хората слагаха цветя и палиха свещи, въпреки проливния дъжд, посочва БНТ.
Водачът на колата - 33 годишен германски гражданин, е задържан. Според предварителната информация няма данни мотивите за деянието да са политически или религиозни.
По информация на Михаел Кречмер - премиерът на провинция Саксония, където се намира Лайпциг, в миналото шофьорът е страдал от психично заболяване. Това е поредният подобен инцидент за последните няколко години.
Още по темата
- Известен инфлуенсър и певец загина при катастрофа с хеликоптер
- Община Мотана осигурява безплатни карти за граждани, навършили 70 години
- Тротинетка се удари в автобус във Варна, двама са пострадали
- Под въздействието на алкохол: Мъж подкара камион на Община Несебър, блъсна се в ограда и кола на паркинг в Слънчев бряг