Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участието си на турнира от Големия шлем Ролан Гарос, след като отстъпи с 0:3 сета (1:6, 4:6, 3:6) от олимпийския шампион Александър Зверев в осминафинален двубой, продължил 2 часа и 19 минути на централния корт „Филип Шатрие“ в Париж, предаде dsport.bg.

Гришо показа най-хубавия подарък за рождения си ден – бившата на Ди Каприо

Григор Димитров - Александър Зверев 0:3 (1:6, 4:6, 3:6)

Първи сет:

Първият сервис бе за Григор Димитров, който започна с две поредни двойни грешки, заради които нашият тенисист допусна пробив. Макар Зверев също да направи двойна грешка, той затвърди пробива си и поведе с 2:0. Неточностите у хасковлията продължиха и в третия гейм, той допусна възможност за нов пробив, от която противникът му се възползва и поведе с 3:0 с невероятен форхенд, за да вземе гейма. 17 минути след началото на мача Зверев взе подаването си и поведе с 4:0 в резултата. Гришо взе първия си гейм едва при третото си центриране и така намали изоставането си. След това обаче Зверев успя да спечели сервис гейма си, макар и трудно и накрая на сета проби за трети път Григор, за да затвори сета с 6:1.

Фенка на Григор Димитров му предложи брак (снимки)

Втори сет:

Александър Зверев запази инерцията от първия сет и взе подаването си лесно, докато при Григор Димитров се виждаше браг при отиграванията, но все пак хасковлията успя да изравни до 1:1. Третият гейм на втория сет продължи изключително дълго, като Гришо имаше възможност да пробие, но германецът се спаси и поведе, спечелвайки тази минибитка между двамата. Този път обаче, гардът на Гришо не падна и при своето подаване родният тесинист успя бързо да изравни - 2:2. По-добрата игра на Гришо доведе до това, че той проби в петия гейм на втория сет и поведе в резултата, а след това затвърди аванса си, вземайки подаването си за 4:2. След това Гришо бе много близо до нов пробив, но съперникът му се спаси. За  жалост на българина, Зверев му направи пробив и така изравни резултата до 4:4. В играта на Григор настъпи криза, докато в представянето на Зверев имаше много повече увереност, която му помогна да поведе с 5:4. В десетия гейм на втория сет германецът поведе с 40:0, но Димитров изравни до 40:40. За повече обаче Гришо нямаше сили и Зверев спечели гейма, а така и сета, завършил при резултат 6:4.

„Да пееш е много по-лесно“. Григор Димитров игра тенис с певицата Пинк (видео и снимки)

Трети сет:

Германският тенисист започна третият сет така, както започна първия - устремно. Той взе подаването си, а след това успя да пробие много лесно Димитров и поведе с 2:0, докато нашият тенисист допускаше прекалено много непредизвикани грешки. Третият гейм бе много завързан, но в крайна сметка Гришо не успя да пробие и така изостана сериозно в резултата. Все пак, Гришо успя да вземе следващия си сервис гейм и запази шансове да вземе сета. Това усещане се затвърди в следващия гейм, когато след една двойна грешка на германеца, Григор успя да пробие, а след това показа много добри изпълнения и взе подаването си - 3:3. При следващият сервис гейм на Зверев, германецът бе пределно концентриран и този път успя да вземе подаването си, за да поведе. Това сякаш се отрази на психиката на Гришо и той допусна пробив, за да може Зверев да сервира за спечелването на мача. Макар и не особено стабилен, германецът успя да надделее над сломения Григор Димитров и затвори сета с 6:3, като по този начин спечели мача и се класира за четвъртфиналите в Ролан Гарос.